3 nejčastější iluze začínajících VA

Virtuální asistentka práce na dálku Darja Bali Štastná VA

Vše co čteme, slyšíme, pozorujeme, to nás ovlivňuje. Naše myšlení, naše názory, naše pocity. Ale ne vždy je to k tomu dobrému. Někdy si díky tomu nastavíme i spoustu iluzí a právě s těmi momentálně nejčastějšími Vás chci seznámit v tomto blogovém článku.

1. Nejsi žádná začátečnice

❤️ To, že začínáš nově podnikat na Sebe, neznamená, že začínáš i se vším ostatním. Co ty roky zkušeností, které již máš? Jasně, některé věci se postupně učíme, ale to, že vstupuješ do role podnikatelky, neznamená, že Tvé služby jsou méně hodnotné a měla bys je prodávat pod cenou.

❤️ Právě pro tohle Ženy provázím k tomu, ať si najdou služby, které již umí a baví je. Přesně pro tohle, kde tu hodnotu už znáte a “máte”. To Vám nikdo nevezme a to, jestli podnikáte nebo ještě ne, nemá na úroveň Vašich znalostí s danou službou, vliv.

❤️ A nejvíce milé je, když někdo o Sobě napíše, že v online světě začíná… a pak se dotyčné zeptáte, jak je to dlouho, kdy odeslala první e-mail či volala poprvé přes skype nebo vyhledávala informace k zájezdu do zahraničí.😍

2. Nemusíš být expertkou, abys mohla začít

❤️Nemusíš být žádnou expertkou na weby či specialistkou na copywriting, abys mohla začít. Nemusíš ovládat speciální technikálie, spravovat weby, rozumět e-mailingu či sociálním sítím, abys mohla začít.
❤️Můžeš umět “třeba JEN” spravovat inbox, psát a třídit e-maily, abys mohla nabízet zákaznickou péči pro své klienty. To byla např. jedna z mých nejvíc oblíbených služeb v době, kdy jsem ještě jako VA pracovala. Je to služba velmi pomocná a žádaná, pro klienty k nezaplacení a pro nás taaaak “jednoduchá”. Stačí porozumět tomu, co vše tato služba může obnášet (vše to již umíš, jen si to poskládat) a poté takto provést klienta delegováním. Toto jsme s Ženami již několikrát probíraly v Klubu VA, kam se můžeš také připojit.
❤️A přesto – i pokud umíš “jen” tu administrativu, ani to není důvod dělat ji za méně než 400Kč/hod.💙✨ Ne-li více, ale nechci Tě teď děsit.😍
❤️ Tedy, opravdu pracuj s tím, co umíš, co znáš… Nemusíš prvně investovat desetitisíce do naučení se nových lukrativnějších činností, abys byla šikovná a žádaná asistentka. Stejně Ti pak ještě bude trvat nějakou dobu než získáš v tom praxi.
❤️ Začni s tím, co umíš a znáš, buduj své podnikání a postupně si stabilizuj svůj příjem a přitom se můžeš klidně vzdělávat dále ve věcech, které Tě baví. POZOR!!! Ne v těch, které se Ti zdají být lukrativní, či máš pocit, že je po nich poptávka. Ale opravdu se drž pravidla, že dělej jen to, co Tě baví. Ušetříš si tím spoustu času a energie do budoucna. 

3. Dovol si být “obyčejná”

❤️Možná je to tím, jak se všude kolem nás míhají slova “expert, specialista, odborník, buď úžasná, speciální, výjimečná” cokoli… že se občas možná i bojíme být prostě obyčejné?
❤️Je to samozřejmě o tom, jak vnímáme jaké slovo… někomu věta “můžu být prostě obyčejná” přinese velikou úlevu a zmizí tlak na to “být nějaká”… přijde uvolnění.
❤️V někom nastane panika, neboť v Sobě má zapsáno například, že být obyčejná=nezajímavá, tuctová a bez možnosti uspět. Uff, teda. To se pak náročně něco buduje s touto energií, že?
❤️V někom to neudělá vůbec nic… tak tato jsou slova prostě pro Ty z Vás, které to nyní potřebujete slyšet.
❤️Ty z Vás, které máte pocit, že být svá, obyčejná, taková, jaká jste právě teď, není snad dost…
❤️Dovol si být OBYČEJNÁ. Ať už to pro Tebe znamená cokoli… ať už v podnikání, v práci, v životě.❤️

Iluzím se meze nekladou…

I když si vždycky říkám, že nějaké téma už je taaak jasné, že o něm není třeba mluvit, vždy se přesvědčím, že je ještě spousta lidí, kteří o tom neví… A mě to nějak překvapí. 🙂

Pokud některé z těchto iluzí věříš, to je v pořádku. Věř, že nejsi jediná a i já jsem to měla stejně. Když jsem v roce 2009 začínala, tak jsem dokonce věřila, že ani znalost online světa, programování a správa webů, znalosti účetnictví, profi grafických programů, apod., není dost. Učila jsem se to postupně, akorát tehdy nebylo nikoho, kdo by mi tuto cestu ukázal a vysvětlil, že to jde i jinak.

A já jsem ráda, že v tomto místě mohu nyní být já a říct Ti znovu a znovu:
JDE TO! OPRAVDU TO JDE! NEJSOU TO ŽÁDNÉ KLIŠÉ, ALE KDYŽ JSEM TO DOKÁZALA JÁ A DALŠÍ STOVKY ŽEN, MŮŽEŠ TO DOKÁZAT TAKY. Budeš-li si to přát… 

Články, které by Tě mohly zajímat...

Automatizace není jen pro “velké hráče”

Automatizace není jen pro “velké hráče”

Automatizace je jako náš kouzelný klíč, který nám otevírá dveře k lepšímu, šťastnějšímu a efektivnějšímu podnikání. Automatizace nám pomáhá ušetřit čas, peníze, energii a občas i nervy 😉. Automatizace nám pomáhá zvládnout více práce, zvýšit kvalitu, snížit chyby a...

Tvoje kancelář a pravidla práce na dálku

Tvoje kancelář a pravidla práce na dálku

Jako virtuální asistentky pracujete z místa, které si samy vyberete. Může to být Váš domov, kavárna, knihovna nebo jiné místo, kde se cítíte pohodlně a kde máte dostatek klidu a soukromí. Nebo naopak více ruchu, pokud se Vám v něm pracuje lépe. 😉 Důležité je, abyste...

Nemůžu najít žádného klienta, jak a kde jej konečně najdu?

Nemůžu najít žádného klienta, jak a kde jej konečně najdu?

Hledáš a nedaří se Ti najít? Odepisuješ na inzeráty, odesíláš e-maily a nic? Ptáš se, čím to je a co děláš špatně?Je to cenou? Je to konkurencí? Je to přeplněným trhem? Nebo že nejsi dost zkušená? Když za mnou Ženy přijdou s touto otázkou, ptám se jich jako první - a...

Kdo je to šťastná Žena?

Kdo je to šťastná Žena?

ŠŤASTNÁ ŽENA - co to pro mě znamená? Například... má se ráda je si vědoma vlastní hodnoty má ráda a přijímá své tělo nehledá potvrzení o vlastní hodnotě (či vzhledu) u druhých jsou pro ni důležitější její vlastní potřeby, energie a odpočinek, než perfektně uklizený...

Darja Janíčková

Darja Janíčková

Vědomá mentorka virtuálních asistentek, nomádka, průvodkyně Žen

Mou vášní je vědomý život a sebepoznávání a díky online podnikání jsem objevila svou cestu k pracovní svobodě, k možnosti cestovat a k provázení Žen, které touží po vlastním podnikání, ale také po silnějším spojení se Sebou.

Jsem zakladatelkou 1. komunity pro virtuální asistentky CZ&SK (2017) a projektu Šťastná virtuální asistentka (2017), propagátorka Štěstí v životě i v podnikání, autorka unikátního vzdělávání - Klubu virtuálních asistentek (2019), online kurzu pro začínající "Staň se virtuální asistentkou (2020) a e-booku "130 virtuálních služeb" (2019).

 

Více o mně zde...