Automatizace není jen pro “velké hráče”

Virtuální asistentka práce na dálku Darja Bali Štastná VA

Automatizace je jako náš kouzelný klíč, který nám otevírá dveře k lepšímu, šťastnějšímu a efektivnějšímu podnikání. Automatizace nám pomáhá ušetřit čas, peníze, energii a občas i nervy 😉. Automatizace nám pomáhá zvládnout více práce, zvýšit kvalitu, snížit chyby a zlepšit spokojenost našich klientů. Pomáhá nám být šťastnější a úspěšnější virtuální asistentky.

Jak ale můžete i vy zautomatizovat nějaké procesy ve svém podnikání, i když třeba teprve začínáte? Uvědomte si, které činnosti opakujete často, které vás nudí, stresují nebo zdržují, a které by mohly být provedeny rychleji, lépe nebo levněji. Pak si stačí najít nějaký nástroj, software, aplikaci, člověka nebo službu, která nám tyto činnosti usnadní, zjednoduší nebo zautomatizuje.

Některé příklady, co může každá asistentka zautomatizovat ve svém podnikání, jsou:

 • Posílání e-mailů – může si vytvořit šablony, nastavit automatické odpovědi, použít newslettery.
 • Plánování schůzek, hovorů s klienty – může použít online kalendář, který synchronizuje její termíny s klienty, posílá automatické připomínky, zapisuje poznámky a úkoly, integruje schůzky s videohovory nebo jinými platformami (např. calendly.com)
 • Fakturace a platby – může použít online program, který vytváří, odesílá a sleduje faktury a platby, integruje fakturaci s účetnictvím nebo jinými systémy, posílá automatické upomínky nebo poděkování, generuje reporty a statistiky. Např. Fakturovač, Vyfakturuj nebo FAPI
 • Správa projektů – může použít online systém, který organizuje, deleguje a monitoruje úkoly a čas, integruje projekty s komunikací nebo jinými systémy, posílá automatické notifikace nebo zpětnou vazbu, generuje reporty a statistiky.
 • Vzdělávání a rozvoj – může použít online kurz, který pomáhá učit se, procvičovat, testovat, certifikovat nebo aktualizovat znalosti, dovednosti, kompetence nebo kvalifikace, integruje vzdělávání s portfoliem nebo jinými systémy, posílá automatické zprávy nebo gratulace.

A další příklady, co může asistentka zautomatizovat ve svém osobním životě, jsou:

 • Nákupy a objednávky – může použít online službu, která pomáhá nakupovat, objednávat, platit, doručovat nebo vracet zboží, služby, jídlo, léky, dárky nebo jiné potřeby.
 • Plánování a organizace – může použít online kalendář, který pomáhá plánovat, organizovat, synchronizovat, připomínat nebo sdílet své osobní, rodinné, společenské nebo pracovní události, aktivity, cesty, dovolené, schůzky nebo jiné záležitosti.
 • Hlídání dětí – může zajistit hlídání dětí, ať už chůvou nebo někým z rodiny.
 • Finance a účetnictví – může použít online program, který pomáhá spravovat, optimalizovat, analyzovat, plánovat, šetřit, investovat, platit, převádět nebo jinak nakládat se svými financemi, účty, daněmi, půjčkami, spořeními, investicemi, rozpočty nebo jinými finančními záležitostmi.
 • Domácnost a péče – může použít (online) službu, která pomáhá starat se, uklízet, vařit, prát, žehlit, opravovat, zabezpečovat, zkrášlovat nebo jinak pečovat o svůj domov, zahradu, auto, mazlíčky, rostliny, starší nebo jiné osoby nebo věci, které potřebují péči. A také je to možné zajistit někým z rodiny, sousedů nebo úplně někým jiným.

Prostě přímo z praxe:

 • Objednejte si paní na pravidelný úklid, která vám může i vyžehlit
 • Namísto každodenního zametání a vytírání investujte třeba do robotického vysavače
 • Delegujte pravidelné posekání zahrady zahradníkem, nebo investujte do robotické sekačky
 • Objednávejte nákupy přes online služby typu rohlik.cz
 • Sepište seznam dárků a delegujte jejich objednání

Existuje spousta dalších možností, jak můžete využít automatizaci k vašemu prospěchu. Musíte jen být otevřené, zvídavé a ochotné se učit nové věci. Automatizace je vaše kamarádka, která vám pomáhá být lepšími virtuálními asistentkami. A šťastnějšími ženami, partnerkami, mámami…

Články, které by Tě mohly zajímat...

Tvoje kancelář a pravidla práce na dálku

Tvoje kancelář a pravidla práce na dálku

Jako virtuální asistentky pracujete z místa, které si samy vyberete. Může to být Váš domov, kavárna, knihovna nebo jiné místo, kde se cítíte pohodlně a kde máte dostatek klidu a soukromí. Nebo naopak více ruchu, pokud se Vám v něm pracuje lépe. 😉 Důležité je, abyste...

Nemůžu najít žádného klienta, jak a kde jej konečně najdu?

Nemůžu najít žádného klienta, jak a kde jej konečně najdu?

Hledáš a nedaří se Ti najít? Odepisuješ na inzeráty, odesíláš e-maily a nic? Ptáš se, čím to je a co děláš špatně?Je to cenou? Je to konkurencí? Je to přeplněným trhem? Nebo že nejsi dost zkušená? Když za mnou Ženy přijdou s touto otázkou, ptám se jich jako první - a...

Kdo je to šťastná Žena?

Kdo je to šťastná Žena?

ŠŤASTNÁ ŽENA - co to pro mě znamená? Například... má se ráda je si vědoma vlastní hodnoty má ráda a přijímá své tělo nehledá potvrzení o vlastní hodnotě (či vzhledu) u druhých jsou pro ni důležitější její vlastní potřeby, energie a odpočinek, než perfektně uklizený...

Hovory s VA – Aneta Včelouchová

Hovory s VA – Aneta Včelouchová

Vítám Tě u projektu "HOVORY S VA" - pro inspiraci, pro motivaci. Dnes se Ti představí Anet - úžasná Žena následující své životní hodnoty, Správná účetní a certifikovaná virtuální asistentka.Jméno: Aneta VČELOUCHOVÁEkonomka, finanční asistentka a účetní LinkedIn profil...

Darja Janíčková

Darja Janíčková

Vědomá mentorka virtuálních asistentek, nomádka, průvodkyně Žen

Mou vášní je vědomý život a sebepoznávání a díky online podnikání jsem objevila svou cestu k pracovní svobodě, k možnosti cestovat a k provázení Žen, které touží po vlastním podnikání, ale také po silnějším spojení se Sebou.

Jsem zakladatelkou 1. komunity pro virtuální asistentky CZ&SK (2017) a projektu Šťastná virtuální asistentka (2017), propagátorka Štěstí v životě i v podnikání, autorka unikátního vzdělávání - Klubu virtuálních asistentek (2019), online kurzu pro začínající "Staň se virtuální asistentkou (2020) a e-booku "130 virtuálních služeb" (2019).

 

Více o mně zde...