fbpx

by 20. 06. 2020Blog

A co chceš opravdu Ty?

Často se setkáváme s tím, že nás někdo inspiruje a není se čemu divit. Tolik inspirativních příběhů kolem nás, takže když se začneme ještě srovnávat, cítit, že my nic takového nedokázali, nebo se cítit méněhodnotné, protože MY TOLIK JEŠTĚ NEVYDĚLÁVÁME. A to je jen příklad.

Bohužel tohle inspirování může vést k nižšímu sebevědomí, sebehodnotě, ale dokonce až k plagiátorství (a 95% těch, kteří se k tomu uchýlí, si toho ani nejsou vědomi).

Když někoho následujeme, posloucháme, inspirujeme se, buďme si vědomy nejen toho, co nás inspiruje, ale celého celku. Viďme celý obraz…

Když nás někdo inspiruje k výkonům a vysokým výdělkům, podívejme se na to, zda to, jak dotyčný žije (např. čas strávený prací, cestováním, neustálým vývojem, aktivitou, rodinou, tu jeho energii,…), zda bychom chtěly to celé… SE VŠÍM VŠUDY.

Stejně tak je to např. se skupinou – může být zajímavé mít skupinu se spoustou členů… Může to být inspirativní, někteří v tom můžou vidět tu jednoduchost a tak si svou založí. Ale už nevidí, kolik práce je kolem, schvalování a ověřování členů, zajišťování dodržování pravidel a ohleduplnosti, rozvíjení debat, pomoc začátečníkům, ale i pokročilým. Kolik hodin týdně se stráví tou péčí a navíc to vše děláš ze svého volného času.

A takhle to je se vším… Než se pro něco nadchneš, než skočíš do slepého následování někoho za vidinou úspěchu, prvně si odpověz, zda bys to celé opravdu chtěla… Viď i to, co je za tím a co tomu dotyčný “obětuje”, investuje…a také, co si sám již prošel.

Před nějakou dobou se ve skupině pro virtuální asistentky rozebíralo, kdo teda kolik vydělává. Někdo říkal, že jemu to jedno, někdo, že je to pro něj inspirace, že to je možné a stojí za to vytrvat na cestě, že podle toho se rozhodne, že se třeba vrátí do práce (mmch. pokud je právě tohle i Tvoje věta, doporučuji se podívat na své PROČ, nejspíše není dostatečně pevné v základech, nebo mu nevěříš).

Ale podívejme se na to i takhle… 

Příklad A:
Pokud řeknu, že vydělávám 80.000Kč pravidelně každý měsíc, možná to na Vás udělá dojem a řeknete se – TO CHCI TAKY! Jdu to dělat stejně…
Ale už nevíte, že třeba u počítače a mobilu sedím 12 hodin denně, rozpadá se mi vztah, protože s partnerem na Sebe nemáme čas, mé tělo není úplně v kondici, protože pro samou práci nemám čas ani na Sebe a náklady na život tvoří 85% mého příjmu (tedy po odečtení nákladů by mi zůstalo 12.000Kč) – je to opravdu dost, když pracuji 12 hodin denně?

Příklad B:
A stejně tak, pokud řeknu, že vydělávám “jenom” 40.000Kč měsíčně, nepřijde Vám to třeba moc… A třeba si i budete myslet, že nejsem ve své práci dobrá, když vydělávám tak málo. Teď by přeci každý online podnikatel měl vydělávat minimálně 100.000 Kč a teprve tehdy je hoden následování a inspirace. Jinak ne.
Ale už nevíte, že u PC a mobilu jsem 4 hodiny denně a 3 dny v týdnu mám úplně volné, náklady tvoří tak 30% mého příjmu (12.000 Kč) a z toho dalších 25% posílám na spoření a investování. Ostatní peníze si užívám za cestování a osobní rozvoj, s partnerem máme stále krásný vztah, protože na Sebe máme čas, mé tělo je happy a zdravé, protože má přísun nejen péče, ale i ovocných šťáv a toho, co má rádo a podporuje jej.

Prvně ujasním, že ani jedno nejsem já. 🙂 Jsou to příklady, abychom opravdu sledovaly to podstatné… A dokázaly jsem rozlišovat, co je pro nás důležité? Co opravdu chceme?

Nejeď jen na výkon a čísla, ale následuj to vnitřní Štěstí, spokojenost a uvolnění. Je určitě inspirativní vydělávat hodně, ale pro mě pouze tehdy, pokud mám stále hooodně času, svobody a jsem zdravá, šťastná a takové jsou i mé vztahy.

A neříkej si, že teď zabereš, holt budeš méně se svými dětmi, nebo na vztahu začneš pracovat až později, teď musíš udělat tu práci, která bude přinášet takové výdělky, abys v budoucnu nemusela tolik pracovat… Hmm, ale co když ta doba nepřijde? Třeba děti zatím odrostou, partner se s Tebou rozejde. Nebo co když to přijde, Ty ale tímto promeškáš spousty let, které bys potom nejraději vrátila zpět. Kdo ví?

Nebo co když se najednou dostaneš do cyklu vydělávat hodně velké peníze jen proto, že máš vysoké náklady a přitom by stačilo jen “mít méně”…

Jak se říká – ALL YOU NEED… IS LESS. ❤️

 

Respektuj svou vlastní jedinečnost, své vlastní sny, svá vlastní přání…🌟

Pro každého z nás je zde připraveno spousty překvapení od Vesmíru, tak se nechme překvapovat… A nechtějme to, co dostávají druzí jen proto, že to vypadá lákavě… Pamatuj na to, že často to tak JENOM VYPADÁ. 😉

Darja Janíčková

Darja Janíčková

Mentorka virtuálních asistentek, zakladatelka týmu profesionálních asistentek Lektorum.cz

Vědomá Žena, digitální nomádka, praktikující Advaity a Dzogčhenu, online podnikatelka a průkopnice virtuální asistence v ČR.
Zamilovaná...

  • od r. 1985 do svých rodičů, Života a růžové barvy
  • od r. 1992 do počítačů
  • od r. 2006 do objevování toho Kdo jsme
  • od r. 2009 do virtuální asistence
  • od r. 2013 do Bali, angličtiny a digitálního nomádění
  • od r. 2015 do amerického přítele, který se od r. 2017 stal také digitálním nomádem

Zakladatelka 1. komunity pro virtuální asistentky CZ&SK (2017), propagátorka Štěstí v životě i v podnikání,  autorka unikátního vzdělávání virtuálních asistentek "Šťastná virtuální asistentka" (2019) a e-booku "Jaké služby nabízet a dostat za ně zaplaceno?" (2019).

Další články, které by Tě mohly zajímat...

Virtuální asistentka jako OSVČ? II.

Virtuální asistentka jako OSVČ? II.

Přečti si II. díl článku o způsobu práce virtuální asistentky! Tentokrát se podíváme, co obnáší být VA jako OSVČ, jak se liší způsob myšlení, nebo na kolik tě taková živnost měsíčně vyjde? První díl, kde jsme si rozebraly virtuální asistentku jako zaměstnance najdeš...

Proč nejčastěji virtuální asistentky neuspějí?

Proč nejčastěji virtuální asistentky neuspějí?

Už to budou 3 roky, kdy jsem obklopena úžasnými ženami z oboru virtuální asistence. Možná i ty jsi jedna z těch, která je ve skupině od samého počátku. A celou tu dobu sleduji nejen vývoj oboru jako takového, jeho oblibu (ano, opravdu se nám povedlo z "podceňované...

Jak mi angličtina pomohla splnit sny

Jak mi angličtina pomohla splnit sny

VideoRozhovor s Nina EnglishJako virtuální asistentka jsem prvních 5 let nemluvila anglicky. A nevadilo mi to, neboť jsem ani netušila, že by to mohl, či měl být problém. A tak prostě nebyl. Bylo mi jasné, když tuto dovednost nenabízím, tak když ji někdo bude...

Virtuální asistentka jako zaměstnanec? I.

Virtuální asistentka jako zaměstnanec? I.

Virtuální asistentka jako zaměstnanec? I.Milé Ženy, v tomto článku si ukážeme, co znamená být virtuální asistentkou, která pracuje na home office, případně z jakéhokoli místa, které je jí milé, ale je zaměstnaná, nikoli jako OSVČ. Mrkneme se také na to, kolik vlastně...