fbpx

by 20. 06. 2020Blog

A co chceš opravdu Ty?

Často se setkáváme s tím, že nás někdo inspiruje a není se čemu divit. Tolik inspirativních příběhů kolem nás, takže když se začneme ještě srovnávat, cítit, že my nic takového nedokázali, nebo se cítit méněhodnotné, protože MY TOLIK JEŠTĚ NEVYDĚLÁVÁME. A to je jen příklad.

Bohužel tohle inspirování může vést k nižšímu sebevědomí, sebehodnotě, ale dokonce až k plagiátorství (a 95% těch, kteří se k tomu uchýlí, si toho ani nejsou vědomi).

Když někoho následujeme, posloucháme, inspirujeme se, buďme si vědomy nejen toho, co nás inspiruje, ale celého celku. Viďme celý obraz…

Když nás někdo inspiruje k výkonům a vysokým výdělkům, podívejme se na to, zda to, jak dotyčný žije (např. čas strávený prací, cestováním, neustálým vývojem, aktivitou, rodinou, tu jeho energii,…), zda bychom chtěly to celé… SE VŠÍM VŠUDY.

Stejně tak je to např. se skupinou – může být zajímavé mít skupinu se spoustou členů… Může to být inspirativní, někteří v tom můžou vidět tu jednoduchost a tak si svou založí. Ale už nevidí, kolik práce je kolem, schvalování a ověřování členů, zajišťování dodržování pravidel a ohleduplnosti, rozvíjení debat, pomoc začátečníkům, ale i pokročilým. Kolik hodin týdně se stráví tou péčí a navíc to vše děláš ze svého volného času.

A takhle to je se vším… Než se pro něco nadchneš, než skočíš do slepého následování někoho za vidinou úspěchu, prvně si odpověz, zda bys to celé opravdu chtěla… Viď i to, co je za tím a co tomu dotyčný “obětuje”, investuje…a také, co si sám již prošel.

Před nějakou dobou se ve skupině pro virtuální asistentky rozebíralo, kdo teda kolik vydělává. Někdo říkal, že jemu to jedno, někdo, že je to pro něj inspirace, že to je možné a stojí za to vytrvat na cestě, že podle toho se rozhodne, že se třeba vrátí do práce (mmch. pokud je právě tohle i Tvoje věta, doporučuji se podívat na své PROČ, nejspíše není dostatečně pevné v základech, nebo mu nevěříš).

Ale podívejme se na to i takhle… 

Příklad A:
Pokud řeknu, že vydělávám 80.000Kč pravidelně každý měsíc, možná to na Vás udělá dojem a řeknete se – TO CHCI TAKY! Jdu to dělat stejně…
Ale už nevíte, že třeba u počítače a mobilu sedím 12 hodin denně, rozpadá se mi vztah, protože s partnerem na Sebe nemáme čas, mé tělo není úplně v kondici, protože pro samou práci nemám čas ani na Sebe a náklady na život tvoří 85% mého příjmu (tedy po odečtení nákladů by mi zůstalo 12.000Kč) – je to opravdu dost, když pracuji 12 hodin denně?

Příklad B:
A stejně tak, pokud řeknu, že vydělávám “jenom” 40.000Kč měsíčně, nepřijde Vám to třeba moc… A třeba si i budete myslet, že nejsem ve své práci dobrá, když vydělávám tak málo. Teď by přeci každý online podnikatel měl vydělávat minimálně 100.000 Kč a teprve tehdy je hoden následování a inspirace. Jinak ne.
Ale už nevíte, že u PC a mobilu jsem 4 hodiny denně a 3 dny v týdnu mám úplně volné, náklady tvoří tak 30% mého příjmu (12.000 Kč) a z toho dalších 25% posílám na spoření a investování. Ostatní peníze si užívám za cestování a osobní rozvoj, s partnerem máme stále krásný vztah, protože na Sebe máme čas, mé tělo je happy a zdravé, protože má přísun nejen péče, ale i ovocných šťáv a toho, co má rádo a podporuje jej.

Prvně ujasním, že ani jedno nejsem já. 🙂 Jsou to příklady, abychom opravdu sledovaly to podstatné… A dokázaly jsem rozlišovat, co je pro nás důležité? Co opravdu chceme?

Nejeď jen na výkon a čísla, ale následuj to vnitřní Štěstí, spokojenost a uvolnění. Je určitě inspirativní vydělávat hodně, ale pro mě pouze tehdy, pokud mám stále hooodně času, svobody a jsem zdravá, šťastná a takové jsou i mé vztahy.

A neříkej si, že teď zabereš, holt budeš méně se svými dětmi, nebo na vztahu začneš pracovat až později, teď musíš udělat tu práci, která bude přinášet takové výdělky, abys v budoucnu nemusela tolik pracovat… Hmm, ale co když ta doba nepřijde? Třeba děti zatím odrostou, partner se s Tebou rozejde. Nebo co když to přijde, Ty ale tímto promeškáš spousty let, které bys potom nejraději vrátila zpět. Kdo ví?

Nebo co když se najednou dostaneš do cyklu vydělávat hodně velké peníze jen proto, že máš vysoké náklady a přitom by stačilo jen “mít méně”…

Jak se říká – ALL YOU NEED… IS LESS. ❤️

 

Respektuj svou vlastní jedinečnost, své vlastní sny, svá vlastní přání…🌟

Pro každého z nás je zde připraveno spousty překvapení od Vesmíru, tak se nechme překvapovat… A nechtějme to, co dostávají druzí jen proto, že to vypadá lákavě… Pamatuj na to, že často to tak JENOM VYPADÁ. 😉

Darja Janíčková

Darja Janíčková

Vědomá mentorka virtuálních asistentek, nomádka, průvodkyně Žen

Mou vášní je vědomý život a sebepoznávání a díky online podnikání jsem objevila svou cestu k pracovní svobodě, k možnosti cestovat a k provázení Žen, které touží po vlastním podnikání, ale také po silnějším spojení se Sebou.

2009 - začínám pracovat jako VA s pocitem, že nic neumím
2011/2012 - absolvuji roční intenzivní projekt MPŽ zaměřený na vybudování stabilního a úspěšného podnikání, s podporou spousty skvělých odborníků jako je Madla Čevelová, Martin Dokoupil, Janko Polák, Barbora Nádvorníková/Zemanová, atd.
2013 - odcházím ze zaměstnání plně se věnovat virtuální asistenci
2016 - poprvé mám zaplněnou svou kapacitu a odmítám klienty. Jen se ptám, co dál?
2017 - spouštím komunitu virtuálních asistentek, začínám budovat vlastní tým asistentek a propojovat klienty s jejich novými asistentkami

Poté se již více a více věnuji tvorbě vzdělávacích programů pro virtuální asistentky, rozšiřuji nabídku mentoringu, spouštím Členský Klub pro VA (2019) s intenzivním vzděláváním i skupinovými mastermindy. Vše propojuji s vědomým životem, spojením se Srdcem a všemi zkušenostmi, kterými jsem sama prošla a procházím i nadále. Inspirovat se můžete například na webu www.dychamespolu.cz.

Více o mně zde...

 

Články, které by Tě mohly zajímat...

Proč (ne)dělat to, co Tě (ne)baví?

Proč (ne)dělat to, co Tě (ne)baví?

Proč dělat to, co Tě nebaví, jenom proto, že to umíš, když můžeš dělat to, co nejen umíš, ale také Tě baví? Stále se setkávám s tou samou situací a tak jsem se rozhodla toto téma znovu otevřít. Ženy se mě opakovaně ptají: "Jaké služby bych měla umět, abych se stala...

„Věřit si bezpodmínečně.“

„Věřit si bezpodmínečně.“

Nedávno jsem objevila v báječném malém knihkupectví, kam chodím nasávat tu správnou filozofickou atmosféru a dýchat vůni knih, inspirativní knihu o těle. A protože patřím mezi „dinosaury“, kteří si raději, než do kláves moderního počítače rádi napíšou pár poznámek a...

“Jen tak si to chci zkusit” nefunguje

“Jen tak si to chci zkusit” nefunguje

Pokud chceš začít podnikat, musíš do toho jít naplno, nebo vůbec. Počítej se vším, co podnikání obnáší - úřady, nabídka a prodej svých služeb, vlastní prezentace, time management, spolehlivost, komunikace, vlastní hodnota, cena služeb, odmítání potenciálních klientů,...

Jsi dostatečně unikátní?!

Jsi dostatečně unikátní?!

Být unikátní. Občas jakoby se s tímto slovem roztrhl pytel. Být unikátní. Co to pro Tebe znamená? Co to v Tobě vyvolá, když slyšíš, že bys měla být unikátní, nebo naopak že nejsi dost unikátní? Často tím může vznikat tlak, pocit, že nejsme dost, že bychom měly být...