fbpx

by 20. 06. 2020Blog

A co chceš opravdu Ty?

Často se setkáváme s tím, že nás někdo inspiruje a není se čemu divit. Tolik inspirativních příběhů kolem nás, takže když se začneme ještě srovnávat, cítit, že my nic takového nedokázali, nebo se cítit méněhodnotné, protože MY TOLIK JEŠTĚ NEVYDĚLÁVÁME. A to je jen příklad.

Bohužel tohle inspirování může vést k nižšímu sebevědomí, sebehodnotě, ale dokonce až k plagiátorství (a 95% těch, kteří se k tomu uchýlí, si toho ani nejsou vědomi).

Když někoho následujeme, posloucháme, inspirujeme se, buďme si vědomy nejen toho, co nás inspiruje, ale celého celku. Viďme celý obraz…

Když nás někdo inspiruje k výkonům a vysokým výdělkům, podívejme se na to, zda to, jak dotyčný žije (např. čas strávený prací, cestováním, neustálým vývojem, aktivitou, rodinou, tu jeho energii,…), zda bychom chtěly to celé… SE VŠÍM VŠUDY.

Stejně tak je to např. se skupinou – může být zajímavé mít skupinu se spoustou členů… Může to být inspirativní, někteří v tom můžou vidět tu jednoduchost a tak si svou založí. Ale už nevidí, kolik práce je kolem, schvalování a ověřování členů, zajišťování dodržování pravidel a ohleduplnosti, rozvíjení debat, pomoc začátečníkům, ale i pokročilým. Kolik hodin týdně se stráví tou péčí a navíc to vše děláš ze svého volného času.

A takhle to je se vším… Než se pro něco nadchneš, než skočíš do slepého následování někoho za vidinou úspěchu, prvně si odpověz, zda bys to celé opravdu chtěla… Viď i to, co je za tím a co tomu dotyčný “obětuje”, investuje…a také, co si sám již prošel.

Před nějakou dobou se ve skupině pro virtuální asistentky rozebíralo, kdo teda kolik vydělává. Někdo říkal, že jemu to jedno, někdo, že je to pro něj inspirace, že to je možné a stojí za to vytrvat na cestě, že podle toho se rozhodne, že se třeba vrátí do práce (mmch. pokud je právě tohle i Tvoje věta, doporučuji se podívat na své PROČ, nejspíše není dostatečně pevné v základech, nebo mu nevěříš).

Ale podívejme se na to i takhle… 

Příklad A:
Pokud řeknu, že vydělávám 80.000Kč pravidelně každý měsíc, možná to na Vás udělá dojem a řeknete se – TO CHCI TAKY! Jdu to dělat stejně…
Ale už nevíte, že třeba u počítače a mobilu sedím 12 hodin denně, rozpadá se mi vztah, protože s partnerem na Sebe nemáme čas, mé tělo není úplně v kondici, protože pro samou práci nemám čas ani na Sebe a náklady na život tvoří 85% mého příjmu (tedy po odečtení nákladů by mi zůstalo 12.000Kč) – je to opravdu dost, když pracuji 12 hodin denně?

Příklad B:
A stejně tak, pokud řeknu, že vydělávám “jenom” 40.000Kč měsíčně, nepřijde Vám to třeba moc… A třeba si i budete myslet, že nejsem ve své práci dobrá, když vydělávám tak málo. Teď by přeci každý online podnikatel měl vydělávat minimálně 100.000 Kč a teprve tehdy je hoden následování a inspirace. Jinak ne.
Ale už nevíte, že u PC a mobilu jsem 4 hodiny denně a 3 dny v týdnu mám úplně volné, náklady tvoří tak 30% mého příjmu (12.000 Kč) a z toho dalších 25% posílám na spoření a investování. Ostatní peníze si užívám za cestování a osobní rozvoj, s partnerem máme stále krásný vztah, protože na Sebe máme čas, mé tělo je happy a zdravé, protože má přísun nejen péče, ale i ovocných šťáv a toho, co má rádo a podporuje jej.

Prvně ujasním, že ani jedno nejsem já. 🙂 Jsou to příklady, abychom opravdu sledovaly to podstatné… A dokázaly jsem rozlišovat, co je pro nás důležité? Co opravdu chceme?

Nejeď jen na výkon a čísla, ale následuj to vnitřní Štěstí, spokojenost a uvolnění. Je určitě inspirativní vydělávat hodně, ale pro mě pouze tehdy, pokud mám stále hooodně času, svobody a jsem zdravá, šťastná a takové jsou i mé vztahy.

A neříkej si, že teď zabereš, holt budeš méně se svými dětmi, nebo na vztahu začneš pracovat až později, teď musíš udělat tu práci, která bude přinášet takové výdělky, abys v budoucnu nemusela tolik pracovat… Hmm, ale co když ta doba nepřijde? Třeba děti zatím odrostou, partner se s Tebou rozejde. Nebo co když to přijde, Ty ale tímto promeškáš spousty let, které bys potom nejraději vrátila zpět. Kdo ví?

Nebo co když se najednou dostaneš do cyklu vydělávat hodně velké peníze jen proto, že máš vysoké náklady a přitom by stačilo jen “mít méně”…

Jak se říká – ALL YOU NEED… IS LESS. ❤️

 

Respektuj svou vlastní jedinečnost, své vlastní sny, svá vlastní přání…🌟

Pro každého z nás je zde připraveno spousty překvapení od Vesmíru, tak se nechme překvapovat… A nechtějme to, co dostávají druzí jen proto, že to vypadá lákavě… Pamatuj na to, že často to tak JENOM VYPADÁ. 😉

Darja Janíčková

Darja Janíčková

Vědomá mentorka virtuálních asistentek, nomádka, průvodkyně Žen

Mou vášní je vědomý život a sebepoznávání a díky online podnikání jsem objevila svou cestu k pracovní svobodě, k možnosti cestovat a k provázení Žen, které touží po vlastním podnikání, ale také po silnějším spojení se Sebou.

Jsem zakladatelkou 1. komunity pro virtuální asistentky CZ&SK (2017) a projektu Šťastná virtuální asistentka (2017), propagátorka Štěstí v životě i v podnikání, autorka unikátního vzdělávání - Klubu virtuálních asistentek (2019), online kurzu pro začínající "Staň se virtuální asistentkou (2020) a e-booku "130 virtuálních služeb" (2019).

 

Více o mně zde...

 

Články, které by Tě mohly zajímat...

Kdo je to šťastná Žena?

Kdo je to šťastná Žena?

ŠŤASTNÁ ŽENA - co to pro mě znamená? Například... má se ráda je si vědoma vlastní hodnoty má ráda a přijímá své tělo nehledá potvrzení o vlastní hodnotě (či vzhledu) u druhých jsou pro ni důležitější její vlastní potřeby, energie a odpočinek, než perfektně uklizený...

Hovory s VA – Aneta Včelouchová

Hovory s VA – Aneta Včelouchová

Vítám Tě u projektu "HOVORY S VA" - pro inspiraci, pro motivaci. Dnes se Ti představí Anet - úžasná Žena následující své životní hodnoty, Správná účetní a certifikovaná virtuální asistentka.Jméno: Aneta VČELOUCHOVÁEkonomka, finanční asistentka a účetní LinkedIn profil...

Co mi 3 roky nejvíce chybělo na Bali?

Co mi 3 roky nejvíce chybělo na Bali?

Jela jsem sem na 2 měsíce, zůstala zde více než 3 roky. Splněný sen? Pro někoho možná ano, pro mě teda rozhodně! A přesto mi tu pár věcí chybělo (pominu samozřejmě rodiče a nejbližší...). Které to jsou? Tak to s Vámi budu hned ráda sdílet... 1. JídloSvíčková. Ach jo....

3 nejčastější iluze začínajících VA

3 nejčastější iluze začínajících VA

Vše co čteme, slyšíme, pozorujeme, to nás ovlivňuje. Naše myšlení, naše názory, naše pocity. Ale ne vždy je to k tomu dobrému. Někdy si díky tomu nastavíme i spoustu iluzí a právě s těmi momentálně nejčastějšími Vás chci seznámit v tomto blogovém článku.1. Nejsi žádná...