fbpx

„Věřit si bezpodmínečně.“

9. 07. 2022Blog

Nedávno jsem objevila v báječném malém knihkupectví, kam chodím nasávat tu správnou filozofickou atmosféru a dýchat vůni knih, inspirativní knihu o těle. A protože patřím mezi „dinosaury“, kteří si raději, než do kláves moderního počítače rádi napíšou pár poznámek a při telefonování s klienty nakreslí pár malůvek, knihu jsem si koupila.

Kromě velmi potěšujících informací, jako že hořká čokoláda a červené víno obsahují vzácný antioxidant resveratrol (přírodní antioxidant), jsem narazila citát, který mě vedl k zamyšlení.

„Věřit si bezpodmínečně.“

Jde to, nejde to? Otvírám červené víno a přikusuju čokoládu. Nechávám hlavou běžet myšlenky.

Bezpodmínečně milujeme své rodiče. No dobře, minimálně jako miminka ano. S rostoucí křivkou věku je pubertální období dobou, kdy naše bezpodmínečná láska k rodičům chladne, aby se zase v určitém věku vrátila.

Sami sobě věříme od narození, kdy metodou pokus omyl se zkoušíme převalit z boku na bok, poprvé si sednout, stoupnout, udělat první krok. Nula pochybností, odvahy tuna. Kde a kdy se tedy ta víra v sama sebe ztrácí. Přichází to s prvním neúspěchem či strachem, kterému dovolíme, aby nás paralyzoval? Život je o rovnováze, den střídá noc, slunce x déšť, černá x bílou, úspěch x neúspěch, ale ta víra bez podmínek by měla zůstat uvnitř nás neměnná. Vždyť cesta ke štěstí nevede přes duhu, nejsem přeci jednorožci. Nikdo jiný než my sami sobě, nám totiž nebude věřit víc. Tak věřme si bezpodmínečně, i když zrovna klečíme na kolenou, protože to znamená, že z nich brzo vstaneme!

 

Autorka článku:

Hedvika Sojovská

Akční Žena, maminka tří pokladů a virtuální asistentka s láskou k písmenkám.

Darja Janíčková

Darja Janíčková

Vědomá mentorka virtuálních asistentek

Jmenuji se Darja a jsem vědomá mentorka virtuálních asistentek. Díky virtuální asistenci jsem objevila svou cestu k pracovní svobodě.

Poprvé jsem si tuhle práci vyzkoušela v roce 2009 a byla jsem okamžitě nadšená z možností, které nabízí. O čtyři roky později jsem odešla z dobře placeného zaměstnání v korporátu a začala pracovat jako virtuální asistentka naplno.

V této době učím Ženy, jak se stát virtuálními asistentkami a vybudovat si svobodné, stabilní, autentické podnikání a užívám si to, protože podporovat Ženy faaakt miluju!

Články, které by Tě mohly zajímat...

“Jen tak si to chci zkusit” nefunguje

“Jen tak si to chci zkusit” nefunguje

Pokud chceš začít podnikat, musíš do toho jít naplno, nebo vůbec. Počítej se vším, co podnikání obnáší - úřady, nabídka a prodej svých služeb, vlastní prezentace, time management, spolehlivost, komunikace, vlastní hodnota, cena služeb, odmítání potenciálních klientů,...

Jsi dostatečně unikátní?!

Jsi dostatečně unikátní?!

Být unikátní. Občas jakoby se s tímto slovem roztrhl pytel. Být unikátní. Co to pro Tebe znamená? Co to v Tobě vyvolá, když slyšíš, že bys měla být unikátní, nebo naopak že nejsi dost unikátní? Často tím může vznikat tlak, pocit, že nejsme dost, že bychom měly být...

Naše Komunita slaví 4 roky

Naše Komunita slaví 4 roky

28.10.2017 jsem se rozhodla po dlouhém uvažování a plánování založit na Facebooku komunitu virtuálních asistentek.Proč? Tak se vraťme trochu na začátek… Jak to celé začalo? Tehdy jsem virtuální asistenci dělala už 8 let, klienty jsem byla plně “vytížená” a měla tzv....

Strašák jménem cenotvorba?

Strašák jménem cenotvorba?

Není dobré virtuální asistentky, freelancera nebo podnikatele, který by se nezamýšlel, jestli jsou ceny, za které prodává svoje služby, adekvátní. Posuň se v oblasti cenotvorby o kousek dál a podívejme se společně, jak tento zdánlivý strašák zkrotit.Pochyby jsou pro...