fbpx

„Věřit si bezpodmínečně.“

9. 07. 2022Blog

Nedávno jsem objevila v báječném malém knihkupectví, kam chodím nasávat tu správnou filozofickou atmosféru a dýchat vůni knih, inspirativní knihu o těle. A protože patřím mezi „dinosaury“, kteří si raději, než do kláves moderního počítače rádi napíšou pár poznámek a při telefonování s klienty nakreslí pár malůvek, knihu jsem si koupila.

Kromě velmi potěšujících informací, jako že hořká čokoláda a červené víno obsahují vzácný antioxidant resveratrol (přírodní antioxidant), jsem narazila citát, který mě vedl k zamyšlení.

„Věřit si bezpodmínečně.“

Jde to, nejde to? Otvírám červené víno a přikusuju čokoládu. Nechávám hlavou běžet myšlenky.

Bezpodmínečně milujeme své rodiče. No dobře, minimálně jako miminka ano. S rostoucí křivkou věku je pubertální období dobou, kdy naše bezpodmínečná láska k rodičům chladne, aby se zase v určitém věku vrátila.

Sami sobě věříme od narození, kdy metodou pokus omyl se zkoušíme převalit z boku na bok, poprvé si sednout, stoupnout, udělat první krok. Nula pochybností, odvahy tuna. Kde a kdy se tedy ta víra v sama sebe ztrácí. Přichází to s prvním neúspěchem či strachem, kterému dovolíme, aby nás paralyzoval? Život je o rovnováze, den střídá noc, slunce x déšť, černá x bílou, úspěch x neúspěch, ale ta víra bez podmínek by měla zůstat uvnitř nás neměnná. Vždyť cesta ke štěstí nevede přes duhu, nejsem přeci jednorožci. Nikdo jiný než my sami sobě, nám totiž nebude věřit víc. Tak věřme si bezpodmínečně, i když zrovna klečíme na kolenou, protože to znamená, že z nich brzo vstaneme!

 

Autorka článku:

Hedvika Sojovská

Akční Žena, maminka tří pokladů a virtuální asistentka s láskou k písmenkám.

Darja Janíčková

Darja Janíčková

Vědomá mentorka virtuálních asistentek, nomádka, průvodkyně Žen

Mou vášní je vědomý život a sebepoznávání a díky online podnikání jsem objevila svou cestu k pracovní svobodě, k možnosti cestovat a k provázení Žen, které touží po vlastním podnikání, ale také po silnějším spojení se Sebou.

Jsem zakladatelkou 1. komunity pro virtuální asistentky CZ&SK (2017) a projektu Šťastná virtuální asistentka (2017), propagátorka Štěstí v životě i v podnikání, autorka unikátního vzdělávání - Klubu virtuálních asistentek (2019), online kurzu pro začínající "Staň se virtuální asistentkou (2020) a e-booku "130 virtuálních služeb" (2019).

 

Více o mně zde...

 

Články, které by Tě mohly zajímat...

Kdo je to šťastná Žena?

Kdo je to šťastná Žena?

ŠŤASTNÁ ŽENA - co to pro mě znamená? Například... má se ráda je si vědoma vlastní hodnoty má ráda a přijímá své tělo nehledá potvrzení o vlastní hodnotě (či vzhledu) u druhých jsou pro ni důležitější její vlastní potřeby, energie a odpočinek, než perfektně uklizený...

Hovory s VA – Aneta Včelouchová

Hovory s VA – Aneta Včelouchová

Vítám Tě u projektu "HOVORY S VA" - pro inspiraci, pro motivaci. Dnes se Ti představí Anet - úžasná Žena následující své životní hodnoty, Správná účetní a certifikovaná virtuální asistentka.Jméno: Aneta VČELOUCHOVÁEkonomka, finanční asistentka a účetní LinkedIn profil...

Co mi 3 roky nejvíce chybělo na Bali?

Co mi 3 roky nejvíce chybělo na Bali?

Jela jsem sem na 2 měsíce, zůstala zde více než 3 roky. Splněný sen? Pro někoho možná ano, pro mě teda rozhodně! A přesto mi tu pár věcí chybělo (pominu samozřejmě rodiče a nejbližší...). Které to jsou? Tak to s Vámi budu hned ráda sdílet... 1. JídloSvíčková. Ach jo....

3 nejčastější iluze začínajících VA

3 nejčastější iluze začínajících VA

Vše co čteme, slyšíme, pozorujeme, to nás ovlivňuje. Naše myšlení, naše názory, naše pocity. Ale ne vždy je to k tomu dobrému. Někdy si díky tomu nastavíme i spoustu iluzí a právě s těmi momentálně nejčastějšími Vás chci seznámit v tomto blogovém článku.1. Nejsi žádná...