„Věřit si bezpodmínečně.“

9. 07. 2022Blog

Nedávno jsem objevila v báječném malém knihkupectví, kam chodím nasávat tu správnou filozofickou atmosféru a dýchat vůni knih, inspirativní knihu o těle. A protože patřím mezi „dinosaury“, kteří si raději, než do kláves moderního počítače rádi napíšou pár poznámek a při telefonování s klienty nakreslí pár malůvek, knihu jsem si koupila.

Kromě velmi potěšujících informací, jako že hořká čokoláda a červené víno obsahují vzácný antioxidant resveratrol (přírodní antioxidant), jsem narazila citát, který mě vedl k zamyšlení.

„Věřit si bezpodmínečně.“

Jde to, nejde to? Otvírám červené víno a přikusuju čokoládu. Nechávám hlavou běžet myšlenky.

Bezpodmínečně milujeme své rodiče. No dobře, minimálně jako miminka ano. S rostoucí křivkou věku je pubertální období dobou, kdy naše bezpodmínečná láska k rodičům chladne, aby se zase v určitém věku vrátila.

Sami sobě věříme od narození, kdy metodou pokus omyl se zkoušíme převalit z boku na bok, poprvé si sednout, stoupnout, udělat první krok. Nula pochybností, odvahy tuna. Kde a kdy se tedy ta víra v sama sebe ztrácí. Přichází to s prvním neúspěchem či strachem, kterému dovolíme, aby nás paralyzoval? Život je o rovnováze, den střídá noc, slunce x déšť, černá x bílou, úspěch x neúspěch, ale ta víra bez podmínek by měla zůstat uvnitř nás neměnná. Vždyť cesta ke štěstí nevede přes duhu, nejsem přeci jednorožci. Nikdo jiný než my sami sobě, nám totiž nebude věřit víc. Tak věřme si bezpodmínečně, i když zrovna klečíme na kolenou, protože to znamená, že z nich brzo vstaneme!

 

Autorka článku:

Hedvika Sojovská

Akční Žena, maminka tří pokladů a virtuální asistentka s láskou k písmenkám.

Darja Janíčková

Darja Janíčková

Vědomá mentorka virtuálních asistentek, nomádka, průvodkyně Žen

Mou vášní je vědomý život a sebepoznávání a díky online podnikání jsem objevila svou cestu k pracovní svobodě, k možnosti cestovat a k provázení Žen, které touží po vlastním podnikání, ale také po silnějším spojení se Sebou.

Jsem zakladatelkou 1. komunity pro virtuální asistentky CZ&SK (2017) a projektu Šťastná virtuální asistentka (2017), propagátorka Štěstí v životě i v podnikání, autorka unikátního vzdělávání - Klubu virtuálních asistentek (2019), online kurzu pro začínající "Staň se virtuální asistentkou (2020) a e-booku "130 virtuálních služeb" (2019).

 

Více o mně zde...

 

Články, které by Tě mohly zajímat...

Automatizace není jen pro “velké hráče”

Automatizace není jen pro “velké hráče”

Automatizace je jako náš kouzelný klíč, který nám otevírá dveře k lepšímu, šťastnějšímu a efektivnějšímu podnikání. Automatizace nám pomáhá ušetřit čas, peníze, energii a občas i nervy 😉. Automatizace nám pomáhá zvládnout více práce, zvýšit kvalitu, snížit chyby a...

Tvoje kancelář a pravidla práce na dálku

Tvoje kancelář a pravidla práce na dálku

Jako virtuální asistentky pracujete z místa, které si samy vyberete. Může to být Váš domov, kavárna, knihovna nebo jiné místo, kde se cítíte pohodlně a kde máte dostatek klidu a soukromí. Nebo naopak více ruchu, pokud se Vám v něm pracuje lépe. 😉 Důležité je, abyste...

Nemůžu najít žádného klienta, jak a kde jej konečně najdu?

Nemůžu najít žádného klienta, jak a kde jej konečně najdu?

Hledáš a nedaří se Ti najít? Odepisuješ na inzeráty, odesíláš e-maily a nic? Ptáš se, čím to je a co děláš špatně?Je to cenou? Je to konkurencí? Je to přeplněným trhem? Nebo že nejsi dost zkušená? Když za mnou Ženy přijdou s touto otázkou, ptám se jich jako první - a...

Kdo je to šťastná Žena?

Kdo je to šťastná Žena?

ŠŤASTNÁ ŽENA - co to pro mě znamená? Například... má se ráda je si vědoma vlastní hodnoty má ráda a přijímá své tělo nehledá potvrzení o vlastní hodnotě (či vzhledu) u druhých jsou pro ni důležitější její vlastní potřeby, energie a odpočinek, než perfektně uklizený...