Tipy pro Vás

Nunc consequat justo eget enim finibus porta. Suspendisse orci nunc. Nunc consequat justo eget enim finibus porta.

Vše níže uvedené mám vlastnoručně odzkoušené. Nedoporučeji nic, čemu nevěřím, nebo co sama nepoužívám.

Aplikace, které doporučuji

Časujeme, měříme

Na začátku to může dát práci si zvyknout, ale právě tehdy se mi stopování času osvědčilo nejlépe. Krom toho, že zjistíme, jaké činnosti Vám zaberou kolik času (někdy se třeba i samy podivíte, když něco trvá 3x déle než jste odhadovaly), tak postupně získáte jasnější odhad a Vaše cenění bude přesnější. Navíc na konci měsíce, či jiného období prostě vyexpoertujete report a máte přesný přehled Vaší činnosti i pro Vašeho klienta.

Toggl.com

Faktury, příjmové doklady, reporty, aj.

Někdo je prý nemá rád, ale mě baví. Je to vždy část v týdnu, kdy se můj (budoucí či již odpracovaný) čas na obrazovce počítače proměňuje v bankovky. I když účetnictví nerozumím, faktury mě baví a jeden z důvodů je právě iDoklad. Je pro mě intuitivní, barevný, příjemné srozumitelné prostředí a se všemi funkcemi, co potřebuji.

iDoklad.cz

Smlouvy, dohody, atd.

Každý se s tím potkáme a i když pracovat na dobré slovo často funguje, co když zrovna teď nebude? Každý by si měl uvědomit, že uzavřením Smlouvy o mlčenlivosti, Ramcové smlouvy o dílo, či Zprostředkovatelské smlouvy chráníte nejen klienta, ale i Sebe. Nikdy nevíte, co se může stát.

Legito

Ubytování pro služební cesty i dovolenou

Ať už v zahraničí, nebo v Čechách, občas jedu na schůzku a spojím to i s dalšími aktivitami. A tak se hodí najít přespání v blízkosti. Nebo v oblíbeném hotelu. Praha, Miami, nebo Bali. Booking používám nejčastěji. Baví mě rychlý přehled, všechny informace na místě, jasné storno podmínky, komunikace v aplikaci, atd. Navíc se hodí i pokud zařizujete ubytování pro své klienty, nebo týdenní dovolenou pro svou rodinu.

Booking.com

Grafika i vizitky

S tímto programem doporučuji naučit se pracovat alespoň trochu, neboť si myslím, že jeho využití je opravdu obrovské. Canva zvládá vše od příspěvků na sociální sítě, přes vizitky a loga až po různé brožury či reporty. Můžete si vybrat a stanovit barevnou paletu pro Vaše podnikání, font i logo a Vaší tvorbě se meze nekladou. Nemusíte se tím hned živit, ale kromě podnikání to využijete třeba pro vytvoření dárkového poukazu k narozeninám, nebo pro tvorbu pozvánky na narozeniny Vaše dítka.

Canva.com

Zajímá Tě více?

Přihlaš se k odběru novinek našich novinek

…a budeš vždy mezi prvními, kteří se dozví o novém článku, kurzu, či e-booku.