Ahoj Ženo,

jsem ráda, že ses rozhodla dozvědět se více o virtuální asistenci!
Ať už se nacházíš v úplném neznámu, nebo už víš, že bys ráda začala, věřím, že následující e-mailový kurz Ti zodpoví to nejdůležitější.

Dnes Tě chci jen pozdravit, říct Ti něco o Sobě a o tom, na co se můžeš v následujících dnech těšit.

Jmenuji se Darja a jsem zakladatelkou projektu Šťastná virtuální asistentka. V tomto projektu se zaměřuji se na vzdělávání virtuálních asistentek a na podporu Ženám, které o podnikání teprve uvažují.

  • Virtuální asistenci objevuji od roku 2009. Tehdy kolem mě nebyl nikdo, kdo by tuhle práci dělal, takže jsem vše budovala opravdu od nuly
  • V roce 2013 jsem odešla ze svého posledního zaměstnání, kde jsem měla velmi krásný plat
  • V roce 2017 jsem založila první komunitu pro virtuální asistentky, která spojuje ženy stejného zaměření a podobných snů a plánů. Pomáháme si, doporučujeme se a spolupracujeme. Pokud tam ještě nejsi, tak se určitě do této komunity přidej
  • V říjnu 2019 jsem spustila jedinečný online kurz pro virtuální asistentky – pro ženy začínající i pro ty ženy, které VA jsou. Již 30 žen v něm objevuje cestu k tomu, jak být virtuální asistentkou, ale hlavně jak být ÚSPĚŠNOU, ŠŤASTNOU A PROFESIONÁLNÍ VIRTUÁLNÍ ASISTENTKOU
    Členství v tomto Klubu je placeno měsíčně, aby si kurz mohlo dovolit co nejvíce žen. Je také možno členství kdykoli zrušit.

Asi bys byla nejraději, kdybys na hned na začátku zjistila, kde seženeš ty klienty, kteří Ti zaplatí. Ale tady mi dovol Tě ještě na chvíli zastavit.

V následujících dnech spolu projdeme základní oblasti, které si musíš ujasnit ještě předtím, než vůbec virtuální asistenci začneš. Abys nepohořela, ale také abys nevyhořela.

Spousta začínajících podnikatelek na začátku své služby velmi podcení, nepřipraví se na přicházející klienty, ale ani na to, že součástí podnikání je i prezentace vlastní práce, nebo česká (i evropská) legislativa. Překvapí je, že klienti nepřichází jen tak, aniž by o Sobě nedaly vědět. Nebo třeba to, že po pár týdnech je práce přestane bavit a naplňovat.

Každý den Ti přijde jeden e-mail s konkrétním tématem. Neboj se ozvat, pokud něčemu nebudeš rozumět. Já byla také kdysi na začátku a rozhodovala jsem se úplně stejně jako Ty. Jen já jsem tehdy neměla kolem Sebe nikoho, kdo by mě na této cestě provázel a tak jsem na vše přicházela úplně od nuly.

Než jsem odešla ze zaměstnání v roce 2013, měla jsem skvěle placenou a jistou práci, která mě bavila a přesto jsem se rozhodla vykročit z komfortní zóny. Ale bez přípravy a alespoň nějaké jistoty by to nešlo!

Než Ti dorazí první e-mail, můžeš se mrknout na můj Instagramu, kde sdílím nejen zkušenosti a poznatky z mé praxe, ale také sdílím můj svět osobní. Protože o tom to je – nemuset už nikdy více oddělovat práci a soukromí, ale najít propojení mezi nimi, abys žila život takový, jaký si pro Sebe přeješ.

A to je pro dnešek vše, měj se krásně a už zítra se těším,

PS: Dělej to, co Tě dělá šťastnou, a dělej to často…